Obec Dlouhý Újezd

Aktuální počasí
Čas:23:26:49
Teplota [°C]:6.8
Vlhkost [%]:89.8
Tlak [hPa]:1005.2
Rychl. větru [m/s]:2.4
Směr větru:SW
Aktuální stav vodojemu:
Čas:23:24:57
Stav:100 %
Dnes je 28.10.2020
Státní svátek
Úvodní stránka > Články > Podrobnosti záznamu

Úspěch lukostřelců na Mistrovství ČR

Napsáno: 04.10.16          Autor: R. Mužík          

V sobotu 24. září 2016 se konalo 17. Mistrovství České republiky žactva v terénní lukostřelbě.

Terénní lukostřelba je disciplína spočívající ve střelbě na terče rozmístěné v různých, známých i neznámých, vzdálenostech v různě členitém terénu.

Soutěž probíhala v parku v Plzni na Doubravce. Závod se skládal ze základní a eliminační části. V základní části se střílelo nejprve na 12 terčů o neznámých vzdálenostech a poté na 12 terčů o známých vzdálenostech. Na každém terči lukostřelci stříleli tři šípy na terče různých velikostí. V eliminačních kolech se pak střílí na terče ve známých vzdálenostech.

Letošního Mistrovství ČR se v divizi holý luk úspěšně účastnili také Lukostřelci Českého lesa. Za tento oddíl závodí pod vedením Jany Kolihové a Zbyňka Jareše děti DDM Stříbro a DDM Tachov.

Ze stříbrských lukostřelců se nejlépe umístila Kristýna Mužíková, která obsadila v kategorii mladších žákyň 3. místo. Klára Roternbornová obsadila 4. místo v kategorii starší žákyně. V kategorii starších žáků se na 5. místě umístil Adam Hájek a na 6. místě Jiří Vávra.

Z tachovských se skvěle vedlo Karolíně Strapkové, která vybojovala 2. místo v kategorii mladších žákyň. V kategorii starších děvčat obsadila Nicole Sutá 3. místo a mezi chlapci Lukáš Obeda 4. místo.

Úspěšné působení Lukostřelců Českého lesa podtrhlo umístění v soutěži družstev. Družstvo ve složení Strapková, Vávra, Obeda, Mužíková obsadilo 2. místo a družstvo ve složení Roternobornová, Sutá, Hájek 3. místo.

Za předvedené individuální výkony a umístění družstev zasluhují úspěšní lukostřelci poděkování za vzornou a příkladnou reprezentaci.

Přiložené obrázky:
Verze pro tisk          Zobrazeno: 11932x
Copyright © 2013, Obec Dlouhý Újezd          Mapa stránek          Informace ze zákona          Zpět na začátek          Poslední úprava: 16:12 09.10.