Obec Dlouhý Újezd

Úvodní stránka > Články > Podrobnosti záznamu

Lukostřelci Českého lesa zahájili venkovní střeleckou sezónu stylově lukostřelbou 3D na zámeckých parcích

Napsáno: 11.04.16          Autor: Ing. Jana Kolihová          

V sobotu 2.4.2016 zahájili Lukostřelci Českého lesa venkovní sezónu, kdy bez velkého tréninku v zámeckých zahradách zámku Žleby se zúčastnili závodů lukostřelby 3D. Závodů se zúčastnily 3 děti zařazené do kategorie Minis, 3 junioři, střelecky se přidali i trenéři a jeden rodič. Závody také absolvoval Vítězslav Langr v kategorii veterán.

Za krásného slunečného počasí jsme prošli nádhernou zámeckou zahradou, kde byly rozmístěny 3D makety zvířat. Ačkoliv byly některé děti na podobných závodech poprvé, byly tímto závodem nadšené a neztratily se. Karolina Strapková, která celou trať prošla statečně o berlích skončila na krásném 4.místě, Lukáš Obeda na 6.místě v kategorii minis. Naši junioři, kteří v terénu i na tyto terče stříleli zcela poprvé skončili ze 17 juniorů – Jan Kolda na 11.místě, Lucie Dedková na 12. Místě a Valerie Potapchik na 14.místě. Na krásném druhém místě skončil náš zkušený lukostřelec Vítězslav Langr.

Další sobotní víkend 9.4.2016 mírně obměněná, ale stejně početná skupina lukostřelců vyrazila za lukostřelbou 3 D na zámek Sychrov. Tady už nám počasí příliš nepřálo, bylo sychravo a před koncem závodu už i deštivo. Přesto, se všechny naše děti i junioři zlepšily. Karolina Strapková stále o berlích si udržela mezi 14 Minis své 4.místo. Lukáš Obeda se zlepšil a skončil na 3. Místě. Stejně tak se zlepšili naši junioři- Lucie Dedková 5.místo, Jan Kolda 8.místo, Zdena Bunková 10.místo a Valerie Potapchik 12.místo. Nejlepším byl opět Vízězslav Langr, který skončil na 2.místě v kategotii veteránů.

Nyní si dáme od závodů chvíli volno. Další závody budeme absolvovat začátkem května již tradiční klubové závody ve dnech 7.5.- 8.5.2016 v Dlouhém Újezdě U sedmi modřínů. Pokud by se lidi chtěli podívat jaké lukostřelbě se věnujeme mají možnost se přijít podívat.

Dál pojedeme směrem na jih k Českým Budějovicím, kde Ita club bude 21.5.2016 otevírat nový parkur 3 D lukostřelby a proběhnou zde závody na 3 šípy na maketu zvířete. Standartně totiž bývá pouze jeden šíp na maketu.

Datum vytvoření předlohy k tisku: 13:27:24 15.07.24
Původní odkaz: dlouhyujezd.cz/?n=7&cln=32
Copyright © 2013, Obec Dlouhý Újezd