Obec Dlouhý Újezd

Aktuální počasí
Čas:07:31:46
Teplota [°C]:3.8
Vlhkost [%]:84.9
Tlak [hPa]:1007.5
Rychl. větru [m/s]:2.7
Směr větru:NNW
Aktuální stav vodojemu:
Čas:07:30:48
Stav:100 %
Dnes je 28.02.2024
Lumír
Úvodní stránka > Články > Podrobnosti záznamu

O víkendu 9.5.-10.5.2015 Lukostřelci Českého lesa vzpomínali na Michala Kočandrleho

Napsáno: 21.05.15          Autor: Ing. Jana Kolihová          

Již tradičně na jarním lukostřeleckém klání Lukostřelci Českého lesa vzpomínají na svého kamaráda lukostřelce Michala Kočandrleho.

Akce je s celorepublikovou účastí lukostřelců, kdy v letošním roce byl zaznamenán rekord 160 lukostřelců z celé ČR v Dlouhém Újezdě. Na akci přijeli lukostřelci např. až z Břeclavi, Jindř.Hradce, Netolic, Manětína, Prahy, Kladna i jiných končin.

Každým rokem se Memoriál Michala koná v duchu Michalových zálib, kterých měl víc než dost. Letos hlavním mottem turnaje byli Elfové a lesní skřítci. Zde se bohužel ukázalo, jak v dnešní uspěchané době i lukostřelci málo čtou podrobně pozvánky. Mnozí přijížděli nepřipraveni do Elfích obleků, ale zároveň zklamáni, že kdyby věděli, tak by se oděli. Přesto bylo několik jedinců, kteří měli nádherné a propracované Elfí oblečení, a na místě Monika Strapková, maminka malé újezdské lukostřelkyně, malovala nejdřív děti na obličej, a nakonec i dospělí vytvořili poměrnou dlouho frontu, ale na všechny se bohužel nedostalo, protože bylo potřeba zahájit dvoudenní lukostřelecké klání „ Pozdravným šípem pro Michala“

První den tradičně probíhal ve stylu netradičních zábavných terčů, malého okruhu maket zvířat 3d, velmi zajímavým terčem byl terč na 70m přes rybník, vytvořený vtipný terč tzv.“hnusáčci“, kdy po trefeném hnusáčkovi si střelec hnusáčka odebral, musel na něj napsat čím škodí přírodě, a následně ho vhodit do osudí Tomboly, která byla po soutěži losována, a byly zde získávány vtipné ceny apod.

V průběhu prvního lukostřeleckého dne se již tradičně mezi lukostřelci objevila paní Rudová se svým vnukem Šimonem s jejími vyhlášenými koblížky, na které se mnozí už po příjezdu ptají. Paní Rudová se nezalekla ani počtu lukostřelců (kde jsou doby, kdy pekla 40 koblih), a co víc dodrželi se Šimonem motto turnaje, takže se zjevila jako „lesní víla“ a Šimon ji doprovázel coby „lesní skřítek“. Móc jim to slušelo, a koblihy byly opět vynikající.

Po zábavné tombole následovalo vyhodnocení a tradiční večírek u kytar.

Jak se první den umístili lukostřelci pocházejících z Dlouhého Újezda? Děti: Karolína Strapková 1.místo (trénuje teprve od února 2015), Chejnovská Viktorie 9.místo (vůbec netrénuje), Dorost: Chejnovská Natálka 6.místo (vůbec netrénuje), Ženy: Eliška Rudová 4.místo (střílela za ženy, protože v dorostu je pořád na prvním místě), Jana Kolihová 9.místo (nemá čas trénovat, trénuje jiné), Muži: Zdeněk Ruda 1.místo (netrénuje, má to v ruce), Bohumil Chejnovský 8.místo, Karel Strapek 30.místo (začal s lukostřelbou nedávno, tak se teprve hledá)

Druhý den proběhl závod 3D – střelba na makety zvířat. Byl zvolen způsob na 3 šípy, aby si závod střelci užili.

Výsledky lukostřelců pocházejících z Dl.Újezda: Děti: Karolína Strapková 2.místo, Eliška Bílá 15.místo (bez tréninku), Ženy: Chejnovská Natálie 7.místo, Muži: Ruda Zdeněk 3.místo, Chejnovský Bohumil 7.místo a Karel Strapek 26.místo

Podrobné výsledky závodů a fotografie z akce je možné najít na klubových stránkách www.lukostrelcicl.cz.

Závěrem je potřeba poděkovat za pomoc Obci Dlouhý Újezd a Lesům České republiky za povolení akce v prostorách nádherného lesa U sedmi modřínů.

Ing. Jana Kolihová, předseda LK

 

Verze pro tisk          Zobrazeno: 36871x
Copyright © 2013, Obec Dlouhý Újezd          Mapa stránek          Informace ze zákona          Zpět na začátek          Poslední úprava: 13:17 27.02.