Obec Dlouhý Újezd

Úvodní stránka > Místní spolky > Orbita HoraVerze pro tisk

Znak spolku Orbita HoraObčanské sdružení Orbita Hora ( Stopa času ) bylo zaregistrováno Ministerstvem vnitra v květnu 2008. Základním cílem sdružení je organizovat kulturní i jiné akce hlavně na teritoriu obce Dlouhý Újezd. Při své činnosti vychází zejména z místních podmínek a to tím, že důraz klade na zapojení co nejširší veřejnosti do všech akcí a tím se snaží přispívat ke zlepšování vztahů mezi lidmi, posiluje pocit sounáležitosti a uspokojení z aktivní činnosti. Podobné zájmy a společné aktivity lidi spojují a to přispívá ke změně atmosféry v obci, což je vždy potřebné. Ukazuje se, že zejména děti jsou citlivé na jakékoliv aktivity a velmi rády se zapojují do akcí a jsou vděčné, když se jim někdo věnuje.

Orbita Hora se dále zaměřuje na dokumentování historie Dlouhého Újezdu a jeho okolí pomocí filmové a fotografické tvorby a následně také na její projekci , distribuci a uchovávání pro budoucnost. Osvětou a propagací se snaží rozšiřovat povědomí obyvatel obce o její historii.

Sdružení se zapojuje i do akcí, které svým rozsahem přesahují hranice teritoria obce. Důkazem je každoroční podíl na organizování celostátních projektů Expediční kamera a Festival zimních sportů, kde se zásadním způsobem zapojují naši členové Jan Mařík a Pavel Procházka.

Občanské sdružení Orbita je otevřeno všem, kteří by měli chuť napomáhat v jeho činnosti.

Kontakt: Slavomír Kozák, předseda, m.t. 605 150 860, email: kozakdu@seznam.cz

 

Datum vytvoření předlohy k tisku: 14:14:52 15.07.24
Původní odkaz: dlouhyujezd.cz/?n=8&sn=5
Copyright © 2013, Obec Dlouhý Újezd