Obec Dlouhý Újezd

Aktuální počasí
Čas:09:29:34
Teplota [°C]:1.2
Vlhkost [%]:84.3
Tlak [hPa]:1022.3
Rychl. větru [m/s]:3.5
Směr větru:W
Aktuální stav vodojemu:
Čas:04:33:53
Stav:100 %
Dnes je 30.05.2023
Ferdinand

Znak spolku Orbita HoraObčanské sdružení Orbita Hora ( Stopa času ) bylo zaregistrováno Ministerstvem vnitra v květnu 2008. Základním cílem sdružení je organizovat kulturní i jiné akce hlavně na teritoriu obce Dlouhý Újezd. Při své činnosti vychází zejména z místních podmínek a to tím, že důraz klade na zapojení co nejširší veřejnosti do všech akcí a tím se snaží přispívat ke zlepšování vztahů mezi lidmi, posiluje pocit sounáležitosti a uspokojení z aktivní činnosti. Podobné zájmy a společné aktivity lidi spojují a to přispívá ke změně atmosféry v obci, což je vždy potřebné. Ukazuje se, že zejména děti jsou citlivé na jakékoliv aktivity a velmi rády se zapojují do akcí a jsou vděčné, když se jim někdo věnuje.

Orbita Hora se dále zaměřuje na dokumentování historie Dlouhého Újezdu a jeho okolí pomocí filmové a fotografické tvorby a následně také na její projekci , distribuci a uchovávání pro budoucnost. Osvětou a propagací se snaží rozšiřovat povědomí obyvatel obce o její historii.

Sdružení se zapojuje i do akcí, které svým rozsahem přesahují hranice teritoria obce. Důkazem je každoroční podíl na organizování celostátních projektů Expediční kamera a Festival zimních sportů, kde se zásadním způsobem zapojují naši členové Jan Mařík a Pavel Procházka.

Občanské sdružení Orbita je otevřeno všem, kteří by měli chuť napomáhat v jeho činnosti.

Kontakt: Slavomír Kozák, předseda, m.t. 605 150 860, email: kozakdu@seznam.cz

 

Copyright © 2013, Obec Dlouhý Újezd          Mapa stránek          Informace ze zákona          Zpět na začátek          Poslední úprava: 12:15 26.05.